„Wystawa Malarstwa na placu budowy” | Cosmopolitan, Warszawa | 2013

Date: 05/06/2013

 

„Wystawa malarstwa na placu budowy” to prezentacja 25 oryginalnych obrazów oraz dokumentacji „Wystawy malarstwa” – długofalowego projektu urban art realizowanego od połowy 2011 roku.
Ekspozycja miała miejsce na 2 kondygnacji wysokościowca Cosmopolitan w Warszawie – budynku będącego w trakcie budowy. Żeby stworzyć możliwość bezpiecznego wejścia na teren wystawy, został zbudowany specjalny korytarz oddzielający 2 kondygnację od reszty placu budowy.
 
„(…) To ekspozycja obrazów godząca w tradycyjnie rozumiane, akademickie malarstwo sztalugowe ze spontanicznymi, poza systemowymi, anarchistycznymi i nie dającymi się kontrolować działaniami plastycznymi rodem ze świata street artu(…)” – fragment tekstu Marcina Rutkiewicza / Fundacja Sztuki Zewnętrznej.
 
Patroni medialni:
TVP 2 / HARPERS BAZAAR / PRZEKRÓJ / K MAG
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“WYSTAWA MALARSTWA’ jest nieograniczoną przestrzennie-czasowo-formalnie ingerencją w przestrzeń miejską. Artystka pełni tu jednocześnie rolę malarki, kuratorki, galerzystki operująceej nieograniczonymi możliwościami wystawienniczymi.

“Uciekając od sterylnej i zamkniętej struktury instytucji artystycznych, szukając własnej przestrzeni dialogu, wystawiam obraz na próbę miejsca i czasu. W dobie coraz szybciej zmieniającej się i coraz bardziej przeładowanej ikonosfery miejskiej, wchodzę w nią, znajduję fragment jeszcze wolnej przestrzeni i wystawiam tam obraz. Skala ingerencji zależy od konkretnego miejsca. Wybór miejsca wynika z impulsu, chęci wpisania w konkretną przestrzeń konkretnego obrazu. Jak długo pojedyncza ekspozycja przetrwa zależy tylko od tego, kiedy zostanie połknięta przez miasto.“